1Чаму ўпакоўваемыя пуховыя сумкі — гэта катэгорыя росту для рознічнага гандлю падарожжамі
Камерцыйная логіка складанай пуховай курткі простая: яна вырашае праблему ўпакоўкі, з якой сутыкаецца кожны падарожнік, і амаль ніякі іншы прадмет адзення не вырашае гэтай праблемы. Пасажыр хоча цяпла ў пункце прызначэння, а не вагі ў чамадане; авіякампанія хоча рэч з бязмытнага продажу, якая змяшчаецца ў верхнім багажным адсеку; прадаўцу тавараў для актыўнага адпачынку патрэбен сярэдні пласт адзення, які можна пакласці ў заплечнік, пакуль ён не спатрэбіцца. Адна і тая ж куртка выконвае ўсе тры функцыі, таму складаныя пуховыя курткі сталі неад'емнай часткай рознічнага гандлю турыстычнымі таварамі, канцэсійнымі таварамі ў аэрапортах і наборамі электронных тавараў.
Для аптовых пакупнікоў гэтая катэгорыя мае дзве прывабныя структурныя ўласцівасці. Па-першае, яна ў значнай ступені не залежыць ад сезону: пухавікі, якія можна ўпакаваць, прадаюцца вясной і восенню, а не толькі глыбокай зімой, што выраўноўвае крывую попыту і паляпшае абарачальнасць запасаў. Па-другое, кампрэсійная ўпакоўка значна скарачае аб'ём адгрузкі — пухавая вопратка, якую можна ўпакаваць, сціскаецца да долі свайго аб'ёму ў разгорнутым выглядзе, і нават стандартнае кампрэсійнае ўпакаванне з дапамогай поліэтыленавых пакетаў памяншае аб'ём адгрузкі на 40-60 працэнтаў, што непасрэдна зніжае кошт перавозкі на адзінку ў кантэйнерных праграмах. Гэтая катэгорыя ўзнагароджвае фабрыкі, якія могуць вытрымліваць высокія дапушчальныя адхіленні ад лёгкіх матэрыялаў, што з'яўляецца менавіта тым разрывам у магчымасцях, які аддзяляе спецыяліста па ультралёгкіх тканінах ад звычайнай фабрыкі верхняй адзення.
2Вызначэнне "ўпаковачнасці": лічбы, якія павінны ўказаць пакупнікі
«Упакаваны» не мае юрыдычнага вызначэння, таму яно павінна быць вызначана ў вашым тэхнічным пакеце. У галіны працуюць тры лічбы, і надзейная спецыфікацыя ўключае іх усе.
Тры паказчыкі, якія маюць значэнне
Агульная вага адзення.Сапраўдны ультралёгкі складаны пуховы пуховик важыць ад 200 да 350 грамаў у памеры L; лёгкі турыстычны пуховы пуховик важыць ад 350 да 500 грамаў. Калі вага ніжэй за 200 грамаў, вы ўжо знаходзіцеся на тэрыторыі прэміяльнага альпінізму з тканінамі 7D і высокай напаўняльнасцю — прыгожы, дарагі і лёгка пашкодзімы. Большасць турыстычных праграм арыентаваны на 250-400 грамаў.
Упакаваны аб'ём.Вымяраецца ў літрах, калі куртка сціснута ў кішэню або мяшок і сціснута да паўтаральнага аб'ёму, памер упакоўкі — гэта лічба, якая прадае куртку на паліцы. Практычная лесвіца эталонаў: куртка сярэдняга напаўнення вагой 400 грамаў змяшчае прыкладна ад 1,8 да 2,2 літра; добра выкананая куртка вагой 300 грамаў і 800 напаўняльнікаў змяшчае каля 1,2 да 1,5 літра; лепшыя ў сваім класе ультралёгкія курткі маюць аб'ём менш за адзін літр. Памеры мяшка ў сантыметрах перадаюць тое ж самае ў выявах крамы — маркетынгавай мэтай з'яўляецца цыліндр памерам прыкладна з 500-мілілітровую бутэльку для вады.
Каэфіцыент сціску.Аб'ём упакоўкі, падзелены на аб'ём у паднятым стане, паказвае, наколькі эфектыўна куртка сціскаецца і, што вельмі важна, наколькі добра яна аднаўляецца. Тыповыя суадносіны для падарожных пуховых куртак складаюць ад 1:4 да 1:6. Суадносіны маюць меншае значэнне, чым аднаўленне: куртка, якая выдатна сціскаецца, але патрабуе трох дзён, каб зноў набраць форму, не выканала сваёй функцыі.
| Узровень праграмы | Мэтавая вага (памер L) | Запаўняльная магутнасць | Вага запаўнення | Аб'ём упакоўкі | Тыповае пазіцыянаванне |
|---|---|---|---|---|---|
| Падарожжы па выгаднай цане | ад 450 да 550 г | 600 FP | ад 130 да 160 г | ад 2,2 да 2,8 л | Рознічны гандаль, промо-пакеты |
| Асноўныя падарожжы | ад 320 да 420 г | 700 FP | ад 90 да 120 г | ад 1,5 да 2,0 л | Рознічны гандаль падарожжамі, асноўны асартымент электроннай камерцыі |
| Прэміум-ультралёгкі | ад 230 да 300 г | 800 FP | ад 70 да 95 г | ад 1,0 да 1,4 л | Спецыяльныя тавары для адпачынку на прыродзе, прэміяльныя падарункі |
| Вяршыня | < 230 г | ад 850 да 900 FP | ад 60 да 80 г | < 1,0 л | Брэнды для альпінізму, прадукцыя Halo |
На дыяграме ніжэй паказана, як адзін і той жа клас цеплаізаляцыі працуе па ўсёй лесвіцы ярусаў — і чаму магутнасць напаўнення, а не вага напаўнення, вырашае цяжкую працу пры ўпакаваным памеры.
3Стратэгія напаўнення: выбар суадносін цяпла і вагі і магутнасці напаўнення
Напаўняльная здольнасць — гэта лічба, якая адначасова вызначае эканамічнасць і прадукцыйнасць пухавай курткі. Яна вымярае аб'ём у кубічных цалях, які адна унцыя пуху ўтрымлівае пры стандартызаваным тэсте, таму больш высокая напаўняльная здольнасць азначае больш цяпла на грам, а для пухавой курткі — менш матэрыялу для сціскання.Міжнароднае бюро па пуху і пер'іпублікуе пратаколы галіновых выпрабаванняў, якія ляжаць у аснове вымярэння напаўняльнай здольнасці, і адзначае, што пух таксама мае выключны профіль устойлівасці: ацэнка яго жыццёвага цыклу паказала, што пух мае на 85-97 працэнтаў меншы ўплыў на навакольнае асяроддзе, чым поліэстэр, ва ўсіх прааналізаваных катэгорыях, і прыкладна ў 18 разоў меншы ўплыў на змяненне клімату — карысны пласт гісторыі для турыстычных брэндаў, якія прасоўваюць спажыванне лёгкіх рэчаў для падарожжаў.
Падбор напаўнення ў адпаведнасці з праграмай
Для асноўных турыстычных праграм найлепшым варыянтам з'яўляецца куртка з напаўняльнікам 700 г (90/10), пухам/пером і 90-120 грамамі напаўняльніка ў памеры L: яна забяспечвае сапраўднае трохсезоннае цяпло па сярэдняй цане. Пры пераходзе на напаўняльнік 800 г патрабуецца прыкладна на 25 грамаў напаўняльніка для эквівалентнага ўцяплення, а аб'ём курткі памяншаецца прыкладна на траціну, але кошт пуху непрапарцыйна павялічваецца, бо партыі з напаўняльнікам 800 г сустракаюцца радзей. Пры напаўняльніку ніжэй за 700 г аб'ём курткі хутка расце, і заява пра «лёгкую ўпакоўку» пачынае адчувацца дэфармаванай — куртка з напаўняльнікам 600 г і 150 грамамі напаўняльніка ўсё яшчэ падыходзіць для рознічнага гандлю па даступнай цане, але яе варта прадаваць як «лёгкую», а не «звышлёгкую».
Кожную партыю запраўкі трэба правяраць, а не меркаваць. Незалежныя лабараторыі, такія якІДФЛправерыць напаўняльную здольнасць, склад, кіслародны лік і каламутнасць, а таксама падвойна праверыць узоры ў сваіх глабальных лабараторыях для пацверджання вынікаў — разумнае патрабаванне для спецыфікацыі, уся каштоўная прапанова якой грунтуецца на тым, каб пух выконваў свае функцыі, як пазначана. Патрабаваць справаздачы аб выпрабаваннях на ўзроўні партыі для кожнай буйной партыі і ўказваць мінімальную напаўняльную здольнасць у тэхнічным пакеце з дапушчальным адхіленнем, якое будзе фактычна выконвацца падчас вашай праверкі.
4Звышлёгкія абалонкі і іх попыт у вытворчасці
Верхняя тканіна — гэта другая палова ўраўнення ўпакоўкі, і менавіта дзякуючы ёй лёгкія вырабы заслужылі сваю рэпутацыю вытворцаў. Вага верхняй тканіны амаль гэтак жа ўплывае на аб'ём упакоўкі, як і напаўняльнік: пераход ад верхняй тканіны 40 г/м² да 20 г/м² памяншае вагу адзення на 40-60 грамаў і прыкметна сціскае кавалачак.
Выбар адмаўляльніка
Практычная лесвіца складае ад 7D да 10D для прэміяльных ультралёгкіх куртак, ад 15D да 20D для асноўнага ўзроўню падарожжаў і ад 30D да 40D для бюджэтных праграм, дзе перавагу аддаюць трываласць і цана. Лягчэй не азначае аўтаматычна лепш: нейлон 7D дазваляе вырабляць куртку памерам з лімон, але яна чапляецца за рамяні бяспекі і зубцы маланкі. Для рознічнага гандлю падарожжамі, дзе адзенне прымяраецца неаднаразова і яго бяруць у рукі сотні пакупнікоў, рацыянальным варыянтам з'яўляецца рыпстоп-нейлон або поліэстэр ад 15D да 20D з пуханепранікальнай канструкцыяй і трывалым воданепранікальным пакрыццём ад дажджу.
Вытворчыя наступствы пераходу на лёгкую вытворчасць
Звышлёгкія абалонкі накладваюць рэальныя абмежаванні на швейную лінію. Памер іголак памяншаецца да 9-11, хуткасць шыцця зніжаецца на доўгіх швах, каб прадухіліць сплаўленне тонкай пражы ад цяпла іголкі, а лапкі з нізкім трэннем прадухіляюць перацягванне тканіны. Шчыльнасць шыўкоў звычайна складае ад 10 да 12 шыўкоў на сантыметр для ўстойлівых да прадзімання швоў, а адлегласць паміж каналамі стэгання з'яўляецца сапраўдным дызайнерскім рашэннем: вузейшыя каналы (ад 6 да 8 сантыметраў) стабілізуюць напаўняльнік і прадухіляюць халодныя плямы, калі куртка сціскаецца і паўторна падымаецца, у той час як шырэйшыя каналы лепш падымаюцца і ўпакоўваюцца менш. Большасць паспяховых падарожных мадэляў выкарыстоўваюць каналы ад 7 да 10 сантыметраў у якасці кампрамісу.
| Варыянт абалонкі | Вага (г/м²) | Пухнастойкі | Адчуванне рукі | Трываласць | Індэкс выдаткаў |
|---|---|---|---|---|---|
| 10D рыпстоп-нейлон | 26 да 30 | Выдатна | Ультрамяккі | Нізкі — схільны да зачапленняў | 145 |
| 15D тафтавы нейлон | 32–36 | Выдатна | Мяккі | Умераны | 125 |
| 20D рыпстоп-нейлон | ад 38 да 45 | Вельмі добра | Хрумсткі | Добра | 110 |
| 20D рыпстоп з перапрацаванага поліэстэру | ад 40 да 46 | Вельмі добра | Хрумсткі | Добра | 118 |
| 30D тафта-поліэстэр | ад 52 да 60 | Добра | Структураваны | Высокі | 100 |
5Асаблівасці дызайну, якія сапраўды важныя для падарожнікаў
Пакетныя праграмы лёгка назапашваюць запыты на функцыі; тых, якія вырашаюцца на паўторную куплю, менш, і іх варта абараняць у тэхналагічным пакеце.
Кішэня для захоўвання.Найважнейшая асаблівасць. Двухбаковая кішэня на маланцы, якая пераварочваецца, каб праглынуць усю куртку, уключаючы капюшон, цалкам здымае мяшок з рэчамі, што азначае, што няма чаго губляць, і куртка складаецца за дзве секунды. Адтуліна кішэні павінна быць дастаткова вялікай (26 сантыметраў або больш), інакш карыстальнікі будуць змагацца з ёй, а маланка павінна плаўна зашпільвацца з абодвух бакоў, бо падарожнікі сціскаюць куртку адной рукой.
Капюшон і яго рэгуляванне.Фіксаваны, лёгка ўцеплены капюшон дадае цяпла на грам, што не параўнаецца з іншымі характарыстыкамі, і сціскаецца ў плоскім стане. Рэгуляваныя эластычныя шнуры па нізе абараняюць мікраклімат ад ветру на ўзлётна-пасадачных паласах аэрапорта і вячэрніх тэрасах; двухбаковая пярэдняя маланка дазваляе куртцы вентылявацца падчас сядзення — невялікая дэталь, якую заўважаюць пасажыры авіякампаніі.
Дысцыпліна па вазе ў трымерах.Кожны грам у фурнітуры — гэта грам, які трэба сціснуць. Спіральныя маланкі з тонкай стужкай, нізкапрофільныя шнуравыя замкі і цеплапераносныя этыкеткі замест тканых — усё гэта дазваляе пазбавіцца ад грамоў, не змяняючы выгляду. Ціхім тэстам добра распрацаванай падарожнай сумкі з'яўляецца тое, што аздабленне знікае ў тэхнічных характарыстыках.
Анатомія ніжэй паказвае, дзе гэтыя функцыі знаходзяцца ў гатовай да вытворчасці падарожнай зборцы.
Адна заўвага адносна паставак матэрыялаў: брэнды, якія ўбудоўваюць наратыў устойлівага развіцця ў лінейку падарожжаў, могуць указавацьсертыфікаваная GRS перапрацаваная абалонка і падкладкана той жа складанай платформе — сертыфікаваная тканіна дадае невялікія выдаткі і час выканання, але захоўвае суадносіны цяпла і вагі, а хімічную бяспеку падкладкі, якая прылягае да скуры, варта праверыць зСТАНДАРТ OEKO-TEX 100тэставанне.
6Праверка заяўленага ўзроўню сціску перад тым, як гэта зробіць кліент
Заява аб тым, што адзенне можна спакаваць, незвычайная тым, што кліенты тэстуюць яго праз некалькі хвілін пасля распакавання — сціскаюць, нясуць, распакоўваюць, ацэньваюць. Гэта робіць праверку перад адпраўкай неабмяркоўнай.
Пратакол практычнага выпрабавання
Па-першае, праверце адпаведнасць напаўняльнасці спецыфікацыям: здольнасць напаўняць, склад і чысціню кожнай партыі ў незалежнай лабараторыі, напрыклад, IDFL. Па-другое, вымерайце аб'ём напаўняльніка на аснове ўзору — сцісніце куртку ў яе кішэні, сцісніце пад плоскім грузам на працягу 30 секунд і вымерайце аб'ём абмежавальнай рамкі; ён павінен знаходзіцца ў межах 10 працэнтаў ад мэтавага значэння, зададзенага спецыфікацыяй. Па-трэцяе, і самае галоўнае, правядзіце праверку аднаўлення сціскання: трымайце куртку сціснутай на працягу 24 і 72 гадзін, а затым вымярайце аднаўленне лофта праз пэўныя інтэрвалы. Якасная пабудова з напаўненнем 700 аднаўляе лофт у межах 90 працэнтаў ад першапачатковага лофта на працягу 24 гадзін і па сутнасці цалкам у межах 72; аднаўленне істотна ніжэй за гэта сведчыць альбо аб празмерным сцісканні напаўняльніка, альбо аб якасці напаўняльніка ніжэйшай за спецыфікацыю.
Паслядоўнасць памераў па ўсёй партыі важная па той жа прычыне, што і ў любой аптовай праграме: аб'ём упакоўкі заяўлены для кожнага памеру, і крывая памераў, якая ціха рухаецца, парушыць спецыфікацыю ў крайніх выпадках. Спасылкі на стандартызаваныя вызначэнні вымярэнняў —ІСО 8559-1забяспечвае антрапаметрычную сістэму вымярэнняў, якая ляжыць у аснове абазначэння памераў, што дазваляе параўноўваць набор памераў паміж вашымі спецыфікацыямі і памерамі фабрычнай выкрайкі.
7Мінімальны заказ, цэны і тэрміны выканання для праграм, якія можна ўпакоўваць
Выдаткі на праграму пашыву ўпакаваных тканін сканцэнтраваны ў трох месцах: пух, вонкавая тканіна і хвіліны шыцця. Кошт пуху з высокім напаўненнем разлічваецца за грам і за крок якасці — пераход з 700 да 800 напаўняльніка можа павялічыць кошт напаўняльніка на 15–25 працэнтаў. Вонкавыя тканіны з дробным напаўненнем маюць мінімальную колькасць фабрыкі і структуру партыі фарбавання, падобную да любой праграмы пашыву тканін на заказ, звычайна ад 800 да 1500 метраў на каляровую гаму. А пашыў ультралёгкіх вокладак ідзе павольней, чым сярэдняй вагі, што дадае рэальныя хвіліны на адзенне, што адлюстроўваецца ў цэнах FOB.
Працоўны прыклад
Нядаўна аператар рознічнага гандлю турыстычнымі таварамі замовіў у нас асноўную праграму з 1800 прадметаў: пух RDS з 700 напаўняльнікамі, 110 грамаў, рыпстоп-вокладка 20D, канструкцыя з кішэнямі, тры каляровыя гамы. Кошт FOB (франка-борт) быў прыкладна на 20 працэнтаў даражэйшы за звычайны пух з 600 напаўняльнікамі, выраблены на той жа фабрыцы, галоўным чынам дзякуючы больш якаснай пуховай тканіне і больш павольнаму пашыву з тонкай тканіны, але сціснуты профіль дастаўкі знізіў кошт перавозкі на адзінку адзення настолькі, што пакрыў каля траціны гэтай прэміі, а рознічны цана з лёгкасцю пакрыла астатнюю частку. Кампрэсійная ўпакоўка таксама азначала, што праграма пастаўлялася ў меншай колькасці скрынак, што зніжала выдаткі на апрацоўку ў пункты прызначэння пры тым жа аб'ёме.
Што датычыцца тэрмінаў, праграмы пакувальных прылад працуюць па той жа схеме, што і любыя OEM-футболкі: адбор проб праз 10-15 дзён на раўнд, масавая вытворчасць праз 45-70 дзён пасля зацвярджэння перадвытворчасці, плюс перавозка грузаў і перыяд аднаўлення гарышча перад дэманстрацыяй у зале. Сацыяльная адпаведнасць павінна быць праверана ў тым жа праходзе паставак —Амфоры BSCIсертыфікацыя з назвай фактычнага месца вытворчасці — гэта базавы паказчык, які чакаюць большасць еўрапейскіх і паўночнаамерыканскіх рознічных партнёраў перад тым, як прыцягнуць пастаўшчыка.
PASSION OUTERWEAR — падраздзяленне кампаніі Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd. з больш чым 20-гадовым вопытам вытворчасці і гандлю верхняй вопраткай, рабочай адзеннем і адзеннем з падагрэвам. Мы ствараем праграмы ўпакаваных і стандартных пуховых адзенняў на аснове сертыфікаваных ланцужкоў паставак BSCI, SMETA, GRS і OEKO-TEX, прычым вага напаўнення і мэтавыя аб'ёмы ўпакоўкі пазначаны для кожнага памеру, а не для кожнага стылю. Пакупнікі, якія жадаюць перайсці на халодны сезон для таго ж кліента, могуць спалучаць лінейку ўпакаваных адзення з нашайАдзенне з падагрэвам OEM/ODMплатформа — гэтакамізэлька з падагрэвампадзяляе тую ж лёгкую логіку накладання слаёў,абагравальная курткаабслугоўвае зімовыя турыстычныя маршруты, а карпаратыўныя праграмы могуць дадавацьспецадзенне на заказу тым жа файле адпаведнасці.
Часта задаваныя пытанні
Распрацоўка праграмы для падарожжаў з зручным пухавіком?
PASSION OUTERWEAR вырабляе лёгкія пуховыя курткі, якія можна ўпакоўваць, з 300 штук, з указаннем вагі напаўнення для кожнага памеру, мэтавага аб'ёму ўпакоўкі, запісанага ў спецыфікацыю, канструкцыі кішэняў і сертыфікаваных ланцужкамі паставак BSCI, SMETA, GRS і OEKO-TEX. Дашліце нам сваю мэтавую вагу і памер у спакаванай форме — мы адкажам на працягу 24 гадзін.
Запытаць прапанову па праграме, якая можа быць упакавана Праглядзець праграму OEM / ODM

