У аптовым продажы мужчынскіх пуховых куртак памер не з'яўляецца дэталлю, а з'яўляецца найбуйнейшым фактарам зніжэння прыбытку.Набор памераў, які не адпавядае колькасці пакупнікоў, прыводзіць да двух страт адначасова: непрададзеных экстрэмальна вялікіх памераў, якія павінны быць зніжаны, і дэфіцыту асноўных памераў, якія былі недастаткова закуплены. Абодвух праблем можна пазбегнуць, і абедзве праблемы вырашаюцца да таго, як будзе раскроена адна куртка. У гэтым кіраўніцтве разглядаюцца праграмы па вытворчасці мужчынскіх пуховых куртак аптом на тым аб'ёме, які сапраўды патрэбны пакупнікам: як вымяраецца і класіфікуецца мужчынскі блок, як вага напаўняльніка павінна маштабавацца ў дыяпазоне памераў, як выбіраць паміж оптавымі мадэлямі, якія прадаюцца на складзе, ODM і OEM, як планаваць суадносіны памераў па каналах продажаў і якія дапушчальныя вымярэнні і пратакол праверкі абараняюць заказ на кантэйнерную пастаўку.

1Чаму памер з'яўляецца найбольш затратным паказчыкам пры аптовых заказах

Кожны пакупнік верхняга адзення, які купляе аптовыя тавары, у рэшце рэшт засвойвае адзін і той жа ўрок: кошт памылкі ў выбары памеру — гэта не кошт непрададзеных куртак, а кошт непрададзеных куртак плюс прыбытак ад продажаў, якія так і не адбыліся, бо скончыліся асноўныя памеры. У замове на 3000 штук з няправільна ўзважанай крывой памераў гэтая камбінацыя звычайна перавышае ўвесь валавы прыбытак па праграме.

Асноўная прычына ў тым, што памеры мужчынскай верхняй вопраткі не стандартызаваны ў розных брэндаў так, як мяркуюць пакупнікі. Два прадметы адзення з пазнакай памеру L могуць адрознівацца на чатыры-шэсць сантыметраў па шырыні грудзей і на два-тры сантыметры па даўжыні рукава, у залежнасці ад таго, на якіх дадзеных пра папуляцыю быў пабудаваны блок брэнда і наколькі свабодным быў пастаўлены дызайнер. Органы стандартызацыі выразна выказаліся пра гэта:Праца ISO над стандартамі памераў адзеннянакіравана на павышэнне задаволенасці кліентаў і скарачэнне колькасці вяртанняў, выкліканых дрэннай пасадкай, а таксама на зніжэнне гандлёвых бар'ераў шляхам гарманізацыі маркіроўкі памераў і тэрміналогіі ва ўсім свеце.

Ускладненне, звязанае з аптовым продажам

Рознічныя брэнды могуць кампенсаваць памылкі ў памерах па ўсім шырокім каталогу. Аптовыя дыстрыб'ютары не могуць, бо адна праграма пуховых шорт часта прадстаўляе значную долю аб'ёму верхняга адзення за сезон. Такая канцэнтрацыя робіць дзве рэчы неабмеркаванымі: набор памераў павінен быць указаны ў вымярэннях, а не на этыкетках, і крывая памераў павінна быць атрымана з уласнай гісторыі продажаў пакупніка, а не з-за нявыплат пастаўшчыка.

Выснова для пакупніка:Ніколі не прымайце стандартную крывую памераў пастаўшчыка як стандартную. Запытайце рэальныя вымярэнні адзення для кожнага памеру, параўнайце іх з вашымі існуючымі найбольш прадаванымі мадэлямі, а затым перабудуйце прапорцыю заказаў на аснове ўласных дадзеных аб продажах. Пастаўшчыкі звычайна з задавальненнем карэктуюць прапорцыі, але толькі калі вы спытаеце іх перад тым, як будзе складзены план раскрою.

2Вымярэнні мужчынскіх блокаў і дзе падыходзяць стандарты

Мужчынскі пухавік вызначаецца невялікім наборам вымярэнняў, якія разам вызначаюць, ці падыходзіць адзенне мэтавай групе насельніцтва. Найбольш карысным арыенцірам для іх паслядоўнага вызначэння з'яўляеццаІСО 8559-1, які вызначае антрапаметрычныя вызначэнні для вымярэнняў цела, якія выкарыстоўваюцца для пазначэння памераў адзення. У ім вызначаюцца арыенціры, працэдуры вымярэння і асноўная анатамічная аснова для памераў грудзей, таліі, сцёгнаў, росту і рукавоў, што азначае, што тэхнічны пакет, які спасылаецца на яго, ліквідуе большую частку разрыву ў інтэрпрэтацыі паміж вашай спецыфікацыяй і выкрайкай фабрыкі.

На дыяграме ніжэй паказаны найбольш важныя кропкі вымярэння для мужчынскай пуховай курткі, і тое, як яны суадносяцца з паднятым аб'ёмам адзення, а не з целам.

Мужчынская пуховая куртка: асноўныя характарыстыкі, пункты вымярэння Вымярэнні здымаюцца на адзенні з падшыўкай, а не на разгорнутай выкрайцы А. ЦЕЗ ПЛЯЧО Шоў да шва, па спіне Б. ГРУДЗІ (1/2) 2,5 см ніжэй проймы, плоская пашыў C. ЗАПЯДЗЕННЕ ДАЎЖЫНЯ Шов ад гарлавіны да падшыўкі CB D. ГУЛАК Плечавы шоў да манжэты У. ХЭМ (1/2) Устанаўлівае аб'ём сілуэту Дапушчальныя адхіленні: абхапілі грудзей і падолу +/- 1,5 см, даўжыня па спінцы +/- 1,5 см, даўжыня рукава +/- 1,0 см, па плячы +/- 0,8 см. Усе вымярэнні павінны быць зроблены пасля ўборкі гарышча, мінімум праз 24 гадзіны пасля распакавання і дэкампрэсіі.

Два з іх заслугоўваюць асаблівай увагі ў кантэксце аптовых продажаў. Шырыня грудзей вызначае прымальнасць пасадкі для насельніцтва, і менавіта тут розніца паміж брэндамі найбольшая. Даўжыня рукава вызначае, ці падыходзіць куртка больш высокаму сегменту ў кожным памерным дыяпазоне, і гэта вымярэнне часцей за ўсё недаацэньваецца, калі фабрыка змяншае зручнасць, каб зэканоміць тканіну.

3Стварэнне набору памераў: дыяпазон, градацыя і дапушчальныя адхіленні

Градацыя — гэта працэс павелічэння і памяншэння базавага шаблону для стварэння дыяпазону памераў. Правільнае маштабаванне — гэта лічбавае практыкаванне, а не эстэтычнае, і яго варта ўказаць відавочна, а не пакідаць на ўлік заводскімі ўмовамі.

Памер Аб'ём грудзей (см) Аб'ём грудзей адзення 1/2 (см) Па плячы (см) Даўжыня спінкі (см) Даўжыня рукава (см) Мэтавая вага напаўнення (г)
S 88–92 56,0 45,5 70,0 62,0 115
M 96 да 100 59,0 47,5 72,0 63,5 128
L 104–108 62,0 49,5 74,0 65,0 142
XL 112–116 65,0 51,5 76,0 66,5 157
2XL ад 120 да 124 68,0 53,5 78,0 68,0 173
3XL ад 128 да 132 71,0 55,5 80,0 69,5 190

На малюнках вышэй паказаны мужчынскі блок звычайнага крою з умеранай лёгкасцю, які падыходзіць для нашэння пад ім флісавага або лёгкага трыкатажу. Тры правілы рэгулююць, як яго трэба рэгуляваць.

Інтэрвалы паміж адзнакамі павінны быць паслядоўнымі, але не аднастайнымі

У табліцы памеры пазначаны па 3 сантыметры, што з'яўляецца стандартам для мужчынскага верхняга адзення. Даўжыня — 2 сантыметры, а рукава — 1,5 сантыметра. Прычына адрозненняў паміж інтэрваламі — прапарцыянальнасць: калі даўжыня рукава ацэньваецца з той жа стаўкай, што і грудзі, куртка будзе непрапарцыйнай у крайніх межах дыяпазону. Настойвайце на тым, каб бачыць табліцу памераў, а не толькі гатовую табліцу памераў — фабрыка, якая не можа вырабіць такую, маштабуе на вока.

Устанавіць дапушчальную адхіленне ў дамове куплі-продажу

Дапушчальныя адхіленні ад вымярэнняў — гэта тое, з чаго ўзнікае большасць спрэчак наконт аб'ёму, і яны амаль заўсёды не агучваюцца, пакуль не ўзнікае праблема. Дзейсны камерцыйны стандарт для мужчынскіх пуховых куртак складае плюс-мінус 1,5 сантыметра па даўжыні грудзей, падола і спіны, плюс-мінус 1,0 сантыметр па даўжыні рукава і плюс-мінус 0,8 сантыметра па плячы. Укажыце гэтыя лічбы ў дамове куплі-продажу разам са стандартам для праверкі, па якім вы збіраецеся правяраць, і патрабуйце, каб вымярэнні былі зняты пасля мінімум 24-гадзіннага перыяду аднаўлення гарышча пасля распакавання.

4Аднастайнасць напаўняльніка і цяпла ў розных памерах

Вага напаўняльніка павінна змяняцца ў залежнасці ад плошчы адзення, і гэтая спецыфікацыя часцей за ўсё апрацоўваецца няправільна ў масавых праграмах. Фабрыка, якая запаўняе ўсе памеры аднолькавай вагой, вырабляе памер S, які цяплейшы за памер 3XL, таму што тая ж колькасць напаўняльніка размяркоўваецца па значна меншай плошчы. Кліенты адразу заўважаюць гэта, і гэта выклікае скаргі, якія цяжка дыягнаставаць на старонцы прадукту.

Выпраўленне простае: укажыце мэтавую вагу напаўняльніка для кожнага памеру ў тэхнічным пакеце з дапушчальным дыяпазонам адхіленняў плюс-мінус 5 працэнтаў на панэль. У табліцы ў раздзеле 3 паказана крывая маштабавання прыблізна ад 11 да 12 працэнтаў на крок памеру, што дазваляе забяспечыць вышыню гарышча і, такім чынам, цеплаахоўныя характарыстыкі ў цэлым аднолькавымі па ўсім дыяпазоне. Звярніце ўвагу, што гэта адрозніваецца ад здольнасці напаўняць, якая вымярае якасць напаўняльніка, а не яго колькасць. Неабходна ўказаць абодва паказчыкі.

Пух застаецца эталонным матэрыялам для гэтага прымянення, і яго экалагічная абгрунтаванасць цяпер добра дакументавана. Згодна з дадзенымі ацэнкі жыццёвага цыклу, апублікаваныміМіжнароднае бюро па пуху і пер'іпух мае на 85-97 працэнтаў меншы ўплыў, чым поліэстэр, ва ўсіх прааналізаваных катэгорыях уздзеяння, і прыкладна ў 18 разоў меншы ўплыў на змяненне клімату, чым поліэстэравы напаўняльнік. Калі праграма ўказвае пух,Стандарт адказнага ўнізузабяспечвае структуру ланцужка паставак, якая робіць пастаўкі апраўданымі для рознічных пакупнікоў, забараняючы выскубванне жывых жывёл і прымусовае кармленне, а таксама патрабуючы аўдыту трэціх бакоў на кожным этапе ад фермы да гатовага адзення. Калі праграма замест гэтага ўказвае наяўнасць перапрацаванага сінтэтычнага напаўняльніка або перапрацаванай верхняй тканіны,Глабальны стандарт перапрацаванай прадукцыірэгулюе сцвярджэнне і патрабуе не менш за 50 працэнтаў перапрацаванага матэрыялу для маркіроўкі, арыентаванай на спажыўца.

Заўвага аб закупцы:Пераканайцеся, што тэставанне напаўнення праводзіцца на ўзроўні панэляў, а не на гатовых вырабах. Узважванне гатовай курткі не дазваляе выявіць нераўнамернае размеркаванне паміж пярэднімі, задняй і рукавнымі панэлямі — дэфект, які насамрэч выклікае скаргі кліентаў на халодныя зоны.

5Тры мадэлі аптовай праграмы: на склад, ODM і OEM

Пакупнікі, якія прадаюць тавары па аптовых закупках, звычайна выбіраюць адну з трох структур праграмы, і правільны выбар залежыць значна больш ад таго, наколькі дыферэнцыяваным павінен быць прадукт, чым толькі ад цаны за адзінку. Дыяграма ніжэй адлюстроўвае гэтае рашэнне.

Выбар мадэлі для мужчынскіх пуховых куртак Bulk Program КАРОТКАЯ ІНФАРМАЦЫЯ ПА АПТОВЫМ ЗАКАЗЕ Аптовы гандаль таварамі Гатовая, завод ужо працуе дызайн і каляровыя гамы MOQ: ад 50 да 200 шт. Тэрмін выканання: ад 7 да 20 дзён Персаналізацыя: толькі этыкетка Найлепш падыходзіць для: тэставання рынку, запаўненне кароткага акна акцыя або папаўненне рахунку ODM НАВАП Завадскі блок, твой колер, стэжка, напаўненне, брэндынг Мінімальны заказ: ад 100 да 300 на колер Тэрмін выканання: ад 45 да 70 дзён Налада: высокая Найлепш падыходзіць для: уласнага брэнда размеркаванне, сезоннае праграмы, паўторныя заказы ПОЎНЫ OEM-ОПТ Новы блок з вашай спецыфікацыі, поўны кантроль матэрыялаў Мінімальны заказ: ад 500 да 1000 шт. Тэрмін выканання: ад 90 да 150 дзён Налада: поўная Найлепш падыходзіць для: фірмовай пасадкі, карпаратыўная або уніформа праграмы, тэндэры Правіла прыняцця рашэння: Выбірайце наяўныя прадукты, калі хуткасць і нізкі ўзровень абавязацельстваў маюць значэнне, ODM, калі ідэнтычнасць брэнда важнейшая за арыгінальнасць пасадкі, і OEM, калі сама пасадка з'яўляецца часткай прапановы вашага прадукту.
Мадэль праграмы Агульны мінімальны заказ Выбарка Тэрмін выканання аптовых заказаў Рызыка ў падцягванні Індэкс цэн на адзінку
Аптовы продаж тавараў ад 50 да 200 шт. Не патрабуецца 7-20 дзён Вядома, зафіксавана Найніжэйшы
ODM, тканіна на складе Ад 100 да 300 на каляровую гаму 10-15 дзён ад 30 да 45 дзён Нізкі Нізкі
ODM, тканіна на заказ ад 300 да 500 шт. 15-22 дні ад 40 да 55 дзён Нізкі Умераны
OEM, новы блок ад 500 да 1000 шт. ад 20 да 35 дзён ад 50 да 70 дзён Кіраваны Вышэй
OEM, сертыфікаваныя матэрыялы ад 500 да 1000 шт. ад 28 да 40 дзён 55-75 дзён Кіраваны Найвышэйшы

6Планаванне суадносін памераў па каналах продажаў

Крывыя памераў не ўніверсальныя. Правільнае суадносіны залежыць ад таго, хто купляе, і няправільнае прызначэнне дорага абыдзецца ў абодвух напрамках. У табліцы ніжэй прыведзены працоўныя адпраўныя пункты; правільны доўгатэрміновы падыход заключаецца ў тым, каб замяніць іх уласнымі дадзенымі аб продажах пасля першага сезона.

Канал S M L XL 2XL 3XL Заўвага па планаванні
Роздрабны гандаль моднай вопраткай, ЕС 1 2 3 2 1 0,5 Больш тонкая крывая папуляцыі; L дамінуе
Рознічны гандаль моднай вопраткай, Паўночная Амерыка 0,5 1,5 2,5 3 2 1 Зрушыць на адзін памер уверх
Спецыяльнасць на адкрытым паветры 1 2 2,5 2 1 0,5 Памеры стрыжняў сканцэнтраваны ад M да XL
Карпаратыўная / уніформа 1 2 3 3 2 1 Найшырэйшы ахоп; не прапусціце XL
Электронная камерцыя, змешаная 1 2 3 2,5 1,5 1 Дадаць буфер вяртання для M і L

Варта ўлічыць дзве заканамернасці. Па-першае, паўночнаамерыканскія памеры прыкладна на адзін памер большыя за еўрапейскія для той жа фізічнай папуляцыі, таму еўрапейская памерная крывая, якая пастаўляецца на склад у ЗША, сістэматычна будзе закупляць менш за XL і больш. Па-другое, электронная камерцыя патрабуе больш шырокага асартыменту, чым звычайная, бо пакупнікі ў інтэрнэце заказваюць некалькі памераў з намерам вярнуць некаторыя з іх, а вяртанне верхняга адзення ў асноўным залежыць ад памеру, што і з'яўляецца праблемай.узгодненыя стандарты памераў адзенняпрызначаны для зніжэння.

7Кантроль якасці для масавага размеркавання: дапушчальныя адхіленні і AQL

Заказ на пагрузку кантэйнераў стварае рызыку, якой няма ў невялікіх партыях: зрушэнне. Першыя сто вырабаў могуць адпавядаць спецыфікацыі, а апошнія сто — на два сантыметры з-за таго, што дэталі выкрайкі былі перакроеныя, лінію стэгання ўзяў на сябе іншы аператар або вага напаўняльніка змянілася. Меры кантролю, якія гэта выяўляюць, простыя, але іх трэба ўзгадніць загадзя.

Кантрольны спіс кантролю памераў аб'ёмных грузаў

  • Зацверджаныя ўзоры па памерах — адзін запячатаны эталонны ўзор на памер, які захоўваецца абодвума бакамі ў якасці эталона вымярэння.
  • Вымярэнне на лініі ў трох кропках — першая, сярэдзіна партыі прыкладна на 30 працэнтах і канец партыі, у кожнай з якіх вымяраюцца ўсе памеры.
  • Праверка вагі на ўзроўні панэлі — пярэдняя, ​​задняя часткі і рукаў узважваюцца асобна, у межах плюс-мінус 5 працэнтаў ад спецыфікацыі.
  • Пратакол аднаўлення на гарышчы — вымярэнне праводзіцца толькі пасля мінімальнага 24-гадзіннага перыяду аднаўлення пасля распакавання і дэкампрэсіі.
  • Заяўлены ўзровень AQL — звычайна AQL 2,5 для істотных дэфектаў і 4,0 для нязначных дэфектаў на адзенні буйных паставак, пацвярджаецца ў дамове куплі-продажу.
  • Доступ да тэставання трэцімі асобамі — тэставанне на ўзроўні партыі і тэставанне на абмежаваныя рэчывы даступна да адпраўкі, а не пасля.

Што тычыцца абмежаваных рэчываў,СТАНДАРТ OEKO-TEX 100Тэставанне абалонкі, падшэўкі і аздаблення цяпер з'яўляецца базавым патрабаваннем большасці еўрапейскіх і ўсё большай колькасці паўночнаамерыканскіх рознічных пакупнікоў. Акрэдытаваныя лабараторыі, такія якІДФЛзабяспечваць тэсціраванне, праверку і сертыфікацыю па ўсіх катэгорыях тэкстылю, напаўняльніка і гатовай прадукцыі; фабрыка, якая ўжо супрацоўнічае з прызнанай лабараторыяй, хутчэй пройдзе працэс зацвярджэння і будзе лепш падрыхтавана да абгрунтавання заяў, калі рознічны пакупнік правядзе аўдыт вашага ланцужка паставак.

Сацыяльная згода ідзе паралельна.Амфоры BSCIз'яўляецца найбольш шырока прызнанай сістэмай сацыяльнага адпаведнасці ў еўрапейскіх ланцужках паставак, якая ахоплівае працоўны час, заработную плату, ахову здароўя і бяспеку, а таксама механізмы разгляду скаргаў у больш чым 120 краінах-пастаўшчыках. Для аптовага распаўсюджвання ў рознічныя сеткі пераканайцеся, што ў сертыфікаце пазначана канкрэтная вытворчая пляцоўка, а не толькі гандлёвая арганізацыя, і параўнайце яго сапраўднасць з вашым вытворчым акном.

8Цэны, мінімальны заказ і тэрмін выканання для аптовых заказаў

Аптовыя цэны на мужчынскія пуховыя курткі вызначаюцца чатырма зменнымі, у парадку змяншэння ўплыву: характарыстыкі напаўняльніка, верхняя тканіна, аб'ём замовы і аздабленне. Напаўняльнік звычайна складае ад 30 да 50 працэнтаў ад кошту адзінкі пухавой мужчынскай курткі; верхняя тканіна звычайна займае другое месца.

Дзе знаходзяцца перапынкі ў аб'ёме

Большасць фабрык усталёўваюць цэны ў дыяпазонах, і значныя парогі звычайна складаюць 300, 500, 1000 і 3000 штук. Парог у 300 штук мае значэнне, таму што звычайна менавіта пры ім фабрыка можа апраўдаць выкарыстанне асобнай партыі тканіны, а не куплю са склада. Парог у 1000 штук мае значэнне, таму што менавіта пры ім эканамічна выгадна вырабляць індывідуальныя формы для вырабу вырабаў і вырабляць друкаваную ўпакоўку. Пры колькасці больш за 3000 штук дадатковая эканомія атрымліваецца ў асноўным за кошт зніжэння эфектыўнасці і кансалідацыі перавозак, а не за кошт матэрыялаў.

Варта таксама спытаць, ці ўлічваецца заказ змешаных памераў і колераў пры разліку мінімальнага замовы. Многія пастаўшчыкі патрабуюць мінімальнай колькасці замовы на адну каляровую гаму, а не на адну замову, што можа патроіць эфектыўнае абавязацельства. Калі крывая вашых памераў шырокая, дамаўляйцеся аб мінімальнай колькасці замовы ў якасці агульнай колькасці з разумнай ніжняй мяжой для кожнай каляровай гамы.

Планаванне грузаў і пошлін

Кампрэсійная ўпакоўка звычайна памяншае аб'ём перавозак пухавага адзення на 40-60 працэнтаў, што істотна змяншае кошт перавозкі за адзінку пры марскіх перавозках. Кампрамісам з'яўляецца час аднаўлення пасля ўпакоўкі: пасля распакавання дайце ад 24 да 72 гадзін перад фатаграфаваннем у рознічным гандлі або прэзентацыяй у салоне. Улічвайце пошліны ў сабекошце адзінкі загадзя, а не на мытні — для верхняга адзення яны часта складаюць ад высокіх адназначных да нізкіх двухзначных лічбаў у залежнасці ад класіфікацыі і пункта прызначэння, чаго дастаткова, каб змяніць жыццяздольнасць цаны.

9Адпаведнасць патрабаванням да ўпакоўкі, маркіроўкі і адгрузкі

Аптовыя пастаўкі не праходзяць мытныя і рознічныя праверкі на наяўнасць тавараў па прадказальных прычынах, і амаль усе яны звязаны з праблемамі з дакументацыяй, а не з прадуктам.

Змест валакна і маркіроўка па догляду рэгулююцца. У Злучаных ШтатахЗакон аб ідэнтыфікацыі тэкстыльных валокнаўрэгулюе абавязковае раскрыццё зместу пры маркіроўцы, выстаўленні рахункаў-фактур і рэкламе тэкстыльнай прадукцыі і робіць няправільнае брэндынгаванне незаконным, што азначае, што заява аб складзе напаўняльніка ў аптовым спецыфікацыйным лісце мае такую ​​ж юрыдычную сілу, як і заява на ўшытай этыкетцы. У Еўропе...Стратэгія ЕС па ўстойлівым і цыклічным тэкстыліуводзіць патрабаванні да экадызайну, лічбавы пашпарт прадукту і больш жорсткія правілы экалагічна чыстых заяў; Камісія адзначае, што толькі каля 1 працэнта матэрыялу ў адзенні ў цяперашні час перапрацоўваецца ў новае адзенне, таму абгрунтаваныя заявы перастаюць быць маркетынгавай перавагай і ператвараюцца ў патрабаванне адпаведнасці.

З камерцыйнага боку еўрапейскія пакупнікі ўсё часцей ацэньваюць пастаўшчыкоў па празрыстасці і карпаратыўнай адказнасці, а не толькі па цане. Рынкавая аналітыка адЦБІ, служба рынкавай аналітыкі Нідэрландскага агенцтва па прадпрымальніцтве, вызначае ўстойлівае развіццё, карпаратыўную сацыяльную адказнасць і празрыстасць як вядучыя тэндэнцыі, якія фарміруюць еўрапейскія закупкі адзення, разам з усё большай важнасцю адносін паміж пакупніком і пастаўшчыком. Пастаўшчык, які можа падрыхтаваць дакументацыю па патрабаванні, скарачае цыкл адаптацыі пакупніка, што з'яўляецца рэальнай камерцыйнай перавагай у тэндэрным працэсе.

PASSION OUTERWEAR — падраздзяленне кампаніі Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd. з больш чым 20-гадовым вопытам вытворчасці і гандлю верхняй вопраткай, рабочай адзеннем і адзеннем з падагрэвам. Мы рэалізуем аптовыя праграмы па продажы мужчынскіх пуховых куртак па сертыфікаваных ланцужках паставак BSCI, SMETA, GRS і OEKO-TEX, прадаючы на ​​складзе, ODM і поўныя варыянты OEM, а таксама памеры ад S да 3XL, указаныя ў вымярэннях, а не на этыкетках. Мы таксама вырабляемспецадзенне на заказіадзенне з падагрэвам на заказ..., таму дыстрыб'ютары, якія аб'ядноўваюць некалькі катэгорый, могуць дамаўляцца аб мінімальным заказе і дастаўцы па больш шырокай базе аб'ёмаў. Наш асартымент з падвышаным разнастайнасцю, у тым лікуабагравальная курткаікамізэлька з падагрэвам— мае аднолькавыя мужчынскія блокі, што спрашчае пасадку для пакупнікоў, якія карыстаюцца як стандартнымі, так і падагрэтымі мадэлямі.

Часта задаваныя пытанні

Якая мінімальная колькасць замовы на мужчынскую пуховую куртку оптам?
Гэта залежыць ад мадэлі праграмы. Аптовы продаж прадукцыі па існуючай распрацоўцы фабрыкі звычайна пачынаецца з 50-200 штук усіх памераў. Праграмы ODM, якія выкарыстоўваюць фабрычны блок з вашай каляровай гамай, стэжкай і брэндынгам, звычайна пачынаюцца са 100-300 штук на каляровую гаму або ад 300 да 500, калі выкарыстоўваецца тканіна, афарбаваная на заказ. Поўная распрацоўка OEM па вашай уласнай спецыфікацыі звычайна патрабуе ад 500 да 1000 штук, у асноўным з-за мінімальных патрабаванняў фабрыкі да тканіны. Калі ваша крывая памераў шырокая, спытайцеся, ці прымяняецца мінімальны аб'ём на заказ ці на каляровую гаму — розніца можа павялічыць вашыя эфектыўныя абавязацельствы ўтрая.
Як пераканацца, што памер адпавядае маёй існуючай лінейцы бэстсэлераў?
Не параўноўвайце этыкеткі з памерамі; параўноўвайце вымярэнні. Дашліце рэальныя вымярэнні вашага самага прадаванага адзення — аб'ём грудзей, вымераны на 2,5 сантыметра ніжэй проймы, ад шва праз плячо да шва, даўжыню спінкі ад шва гарлавіны пасярэдзіне спінкі і даўжыню рукава ад шва пляча — і папрасіце фабрыку параўнаць іх з гэтымі лічбамі, а не са стандартнай табліцай. Па магчымасці звяртайцеся да стандартызаваных вызначэнняў, такіх як ISO 8559-1, каб абодва бакі выкарыстоўвалі адны і тыя ж арыенціры. Найбольш надзейны метад — купіць запячатаны ўзор з устаноўленымі памерамі ўсіх памераў, перш чым рабіць пакупкі оптам.
Ці павінна вага напаўняльніка быць аднолькавай для ўсіх памераў?
Не. Вага напаўняльніка павінна змяняцца ў залежнасці ад плошчы паверхні адзення, інакш памер S будзе цяплейшым, чым памер 3XL. Практычная крывая маштабавання — гэта прыкладна 11-12 працэнтаў дадатковага напаўняльніка на кожны крок памеру, што дазваляе падтрымліваць вышыню лофта і цеплаізаляцыйныя характарыстыкі ў цэлым аднолькавымі па ўсім дыяпазоне. Укажыце мэтавую вагу напаўняльніка для кожнага памеру ў тэхнічным пакеце з дапушчальным адхіленнем плюс-мінус 5 працэнтаў на панэль і пераканайцеся, што фабрыка правярае вагу напаўняльніка на ўзроўні панэлі, а не ўзважвае толькі гатовыя вырабы.
Якія дапушчальныя адхіленні вымярэнняў я павінен прыняць пры аптовым заказе?
Працоўны камерцыйны стандарт для мужчынскіх пуховых трусоў складае плюс-мінус 1,5 сантыметра па даўжыні грудзей, падола і спінкі, плюс-мінус 1,0 сантыметр па даўжыні рукава і плюс-мінус 0,8 сантыметра па плячы. Гэтыя лічбы павінны быць указаны ў дамове куплі-продажу разам са стандартам праверкі, які вы збіраецеся выкарыстоўваць. Важна ўдакладніць, што вымярэнні праводзяцца пасля мінімум 24-гадзіннага перыяду аднаўлення аб'ёму адзення пасля распакавання — вымярэнне толькі што распрацаванага адзення прывядзе да заніжэння аб'ёму грудзей і аб'ёму аб'ёму, што прывядзе да ілжывых адбракаванняў.
Якое суадносіны памераў мне варта замовіць для першай аптовай пакупкі?
Пачынайце з канала, а не з пастаўшчыка па змаўчанні. Для еўрапейскага рознічнага гандлю моднай вопраткай разумная крывая адкрыцця — S1 M2 L3 XL2 2XL1 3XL0.5. Для Паўночнай Амерыкі зрушце крывую прыкладна на адзін памер уверх, таму што тая ж фізічная папуляцыя купляе большы памер этыкеткі. Карпаратыўным праграмам і праграмам уніформы патрэбны найбольш шырокі спрэд з асаблівай вагой на L і XL. Электронная камерцыя патрабуе больш шырокага спрэду, чым наземная, таму што пакупнікі ў інтэрнэце заказваюць некалькі памераў, маючы намер вярнуць некаторыя з іх. Заменіце ўсе гэтыя дадзеныя ўласнымі дадзенымі аб продажах пасля першага сезона.
Якія сертыфікаты павінен мець аптовы пастаўшчык пуховых куртак?
Як мінімум, сертыфікацыя сацыяльнай адпаведнасці, такая як amfori BSCI або SMETA, якую патрабуюць большасць еўрапейскіх і многія паўночнаамерыканскія рознічныя пакупнікі перад тым, як далучыцца да пастаўшчыка. Што тычыцца заяў аб матэрыялах, ланцужок паставак павінен мець RDS, калі вы выкарыстоўваеце пух, GRS, калі вы заяўляеце аб перапрацаваным утрыманні, і тэставанне OEKO-TEX STANDARD 100 на верхняй частцы, падшэўцы і аздабленні. Пераканайцеся, што ў кожным сертыфікаце пазначана рэальная вытворчая пляцоўка і што ён застаецца сапраўдным на працягу ўсяго вытворчага перыяду, паколькі сертыфікаты, выдадзеныя гандлёвай арганізацыі, а не фабрыцы, з'яўляюцца распаўсюджанай праблемай, якая выяўляецца падчас аўдытаў рознічных пакупнікоў.
Колькі часу займае аптовы заказ мужчынскіх пуховых пухавікоў ад пацверджання замовы да дастаўкі?
Аптовыя адгрузкі на працягу 7-20 дзён. Праграмы ODM для тканіны на аснове стандартных тавараў займаюць прыблізна ад 45 да 70 дзён, уключаючы адбор проб і масавую вытворчасць; ODM з тканінай, афарбаванай па індывідуальным заказе, займае ад 60 да 85 дзён. Поўная распрацоўка OEM з новага блока займае ад 90 да 150 дзён, уключаючы два раўнды адбору проб, а праграмы сертыфікаваных матэрыялаў знаходзяцца ў верхняй мяжы, таму што партыі сертыфікаваных матэрыялаў закупляюцца ў фіксаваных колькасцях. Дадайце ад 30 да 40 дзён для марскіх перавозак або ад 5 да 8 дзён для авіяперавозак, плюс час аднаўлення гарышча на складзе прызначэння перад рознічным продажам.
Грэг Су
Грэг Су
Старэйшы менеджэр па прадуктах | PASSION OUTERWEAR
20 гадоў вопыту ў вытворчасці і гандлі спартыўнай, рабочай і турыстычнай адзеннем. Сертыфікаваны па стандартах ланцужкоў паставак BSCI, SMETA, GRS і OEKO-TEX. ДалучайцесяLinkedIn.

Плануеце зрабіць аптовы заказ мужчынскай пуховай курткі?

PASSION OUTERWEAR пастаўляе мужчынскія пуховыя курткі ад 50 штук, з памерамі ад S да 3XL, указанымі з указаннем вымярэнняў, шкалой вагі напаўняльніка для кожнага памеру, праверкай напаўняльніка на ўзроўні панэлі і сертыфікаванымі ланцужкамі паставак BSCI, SMETA, GRS і OEKO-TEX. Дашліце нам крывую памераў і мэтавую спецыфікацыю — мы адкажам на працягу 24 гадзін.

Запытаць аптовую цану і набор памераў Праглядзець праграму OEM / ODM