Дзве лічбы вызначаюць камерцыйны поспех праграмы па вытворчасці пухавікоў: напаўняльная здольнасць і аб'ём сертыфікацыі.Напаўняльная здольнасць вызначае, колькі цяпла вы можаце сумленна заявіць і наколькі эфектыўна вы яго забяспечваеце; сертыфікацыя вызначае, ці будуць рознічныя пакупнікі ўвогуле выстаўляць гэты прадукт на продаж. У гэтым кіраўніцтве тлумачыцца, што вымярае напаўняльная здольнасць, чым адрозніваюцца асноўныя метады выпрабаванняў, як качыны і гусіны пух параўноўваюцца пры эквівалентных класах, і якія менавіта дакументы вы павінны сабраць, каб пацвердзіць заяву аб адпаведнасці стандарту адказнага пуховага пуху, пачынаючы ад фермы і заканчваючы гатовым вырабам.

1Тлумачэнне сілы запаўнення: што вымярае лік

Напаўняльная здольнасць — гэта найбольш часта ўжываная — і часцей за ўсё няправільна інтэрпрэтаваная — характарыстыка пуховай верхняй вопраткі. Яна вымярае аб'ём у кубічных цалях, які займае адна унцыя (28,35 грама) пуху пры стандартызаваным кандыцыянаванні і сцісканні. Больш высокая напаўняльная здольнасць азначае, што пух утрымлівае больш паветра на адзінку вагі, што азначае больш цяпла пры меншым аб'ёме і лепшай сціскальнасці.

Практычны вынік бачны на дыяграме ніжэй. Пры аднолькавай вазе пух з шчыльнасцю напаўнення 800 займае прыкладна на 45 працэнтаў большы аб'ём, чым пух з шчыльнасцю напаўнення 550. Гэты дадатковы аб'ём — гэта захопленае паветра, а менавіта паветра ізалюе. Вось чаму куртка з высокай шчыльнасцю напаўнення можа забяспечваць такое ж цяпло, як і куртка з нізкай шчыльнасцю напаўнення, пры гэтым яна прыкметна лягчэйшая і мае меншы памер.

Параўнанне аб'ёму напаўняльніка: адна унцыя (28,35 г) пуху Аб'ём (кубічныя цалі на ўнцыю) 550 550 FP Уваходная качка ўніз 650 650 FP Качка / гусь сярэдняга яруса 800 800 FP Гусіны пух прэміум-класа 900 900 FP Экспедыцыйны клас 800 FP затрымлівае прыкладна на 45 працэнтаў больш паветра, чым 550 FP пры той жа вазе. Аб'ём вымяраецца ў адпаведнасці са стандартызаванымі пратаколамі кандыцыянавання і сціскання. Фактычная цяпло адзення таксама залежыць ад вагі напаўняльніка, канструкцыі і пасадкі.

Гэтак жа важна тое, што не вымярае напаўняльная здольнасць. Яна нічога не кажа пра тое, колькі пуху ўтрымліваецца ў адзенні, як яно выраблена або наколькі адказна быў атрыманы пух. Гэта асобныя характарыстыкі, і іх змешванне з'яўляецца асноўнай прычынай большасці спрэчак адносна паставак пухавікоў.

2Раўнанне цяпла: магутнасць напаўнення, памножаная на вагу напаўнення

Агульная цяпло ў пухавым адзенні залежыць ад напаўняльнасці, памножанай на вагу напаўняльніка. Высокая напаўняльнасць пры недастатковай вазе напаўняльніка дазваляе атрымаць лёгкую куртку, якая дрэнна спраўляецца з палявымі ўмовамі; умераная напаўняльнасць пры вялікай вазе напаўняльніка дазваляе атрымаць цёплую куртку пры меншых выдатках на матэрыял. Абодва варыянты могуць быць правільнымі інжынернымі рашэннямі ў залежнасці ад мэтавай цаны і выпадку выкарыстання.

Гэтая сувязь мае прамое камерцыйнае значэнне. Паколькі пух з высокай напаўняльнай здольнасцю непрапарцыйна дарагі, найбольш эканамічна эфектыўны спосаб дадаць цяпла часта заключаецца ў павелічэнні вагі напаўняльніка пры ўмеранай напаўняльнай здольнасці, а не ў павелічэнні яе пры фіксаванай вазе. Брэнды, якія арыентуюцца на пэўную рознічную цану, часта дасягаюць лепшай успрыманай каштоўнасці — курткі з рэальнай шчыльнасцю і бачнай лофтам — аптымізуючы гэтае суадносіны, а не толькі максімізуючы напаўняльную здольнасць.

Правіла спецыфікацыі:Заўсёды ўказвайце напаўняльную здольнасць і вагу разам, для кожнай панэлі і ў цэлым. Тэхнічны пакет, у якім пазначана толькі «напаўняльная здольнасць 800», дазваляе фабрыцы знізіць вагу, і атрыманы выраб будзе адпавядаць спецыфікацыям пры праверцы, але пры гэтым будзе значна ніжэйшым за чаканні пакупніка.

3Тыпы пуху: качыны супраць гусінага, паходжанне і склад

Паніжэнне класіфікацыі адбываецца па трох зменных: відах, суадносінах у складзе і кліматычных умовах паходжання. Кожная з іх уплывае на прадукцыйнасць, кошт і наратыў устойлівага развіцця, даступны брэнду.

Качка супраць гусака

Гусіны пух звычайна мае больш высокую напаўняльную здольнасць, чым качыны, таму што гусіныя кучы большыя і больш пругкія. Качыны пух у дыяпазоне ад 550 да 650 пакрывае большасць праграм сярэдняга рынку эканамічна, у той час як гусіны пух дамінуе ў дыяпазоне ад 700 і вышэй, дзе прэміяльнае размяшчэнне і сціскальнасць апраўдваюць кошт. Важна адзначыць, што высакаякасны качыны пух з шчыльнасцю 650 можа пераўзысці нізкагатункавы гусіны пух з шчыльнасцю 600 — від з'яўляецца паказчыкам, а не гарантыяй, і фактычны вынік тэсту напаўняльнай здольнасці з'яўляецца вызначальным.

Суадносіны складу

Суадносіны, выражаныя як 90/10 або 80/20, апісваюць прапорцыю пуху да фрагментаў пер'я і валокнаў. Больш высокае ўтрыманне пуху азначае лепшы лофт і меншую колькасць ворсінак, якія прабіваюцца праз тканіну верхняй часткі. Маркі 80/20 распаўсюджаныя ў бюджэтных праграмах; 90/10 - гэта асноўны стандарт для актыўнага адпачынку; 95/5 сустракаецца ў прэміяльных і тэхнічных лінейках.

Паходжанне і клімат

Пух птушак, якія вырошчваюцца ў халодным клімаце, як правіла, мае больш шчыльныя кусты з высокім лофтам у якасці натуральнай адаптацыі, таму некаторыя рэгіёны вытворчасці патрабуюць прэмій. Паходжанне таксама мае значэнне для сертыфікацыі: аўдыт RDS пачынаецца на ферме, таму інфраструктура адсочвання рэгіёна паходжання непасрэдна ўплывае на тое, наколькі лёгка можна дакументаваць сертыфікаваны матэрыял.

Спецыфікацыя ўніз Тыповая магутнасць запаўнення Характарыстыкі Пазіцыянаванне праграмы
Прыгніся 80/20 ад 500 да 550 Эканамічны, цяжэйшы, больш пінолі Уваходны рознічны гандаль, рэкламныя праграмы
Прыгніся 90/10 ад 600 да 650 Збалансаванае спалучэнне цяпла і кошту, надзейнае забеспячэнне Сярэднебюджэтны від на адкрытым паветры і ў горадзе
Гусіны пух 90/10 ад 700 да 750 Высокая лофт, высокая сціскальнасць Прэміяльны адпачынак на прыродзе, лыжы, падарожжы
Гусіны пух 95/5 ад 800 да 900 Максімальнае суадносіны цяпла і вагі, мінімальная колькасць шчотак Тэхнічная, альпінійская, экспедыцыя
Перапрацаваны (пасля спажывання) 600 да 700 Гісторыя цыклічных матэрыялаў, сертыфікаваная GRS Калекцыі, арыентаваныя на ўстойлівае развіццё

4Стандарты выпрабаванняў: IDFB, EN 12130 і праверка партыі

Паказчыкі энергаёмістасці маюць сэнс толькі ў тым выпадку, калі яны былі атрыманы з дапамогай прызнанага метаду выпрабаванняў. У міжнародным гандлі дамінуюць тры структуры, і іх вынікі не заўсёды непасрэдна ўзаемазаменныя.

Кіруючыя метады выпрабаванняў

ГэтыМіжнароднае бюро пуху і пер'я (IDFB)— гэта глабальная гандлёвая асацыяцыя для пухава-пер'евай прамысловасці, якая распрацоўвае пратаколы выпрабаванняў, якія найбольш шырока выкарыстоўваюцца ў міжнародных закупках. IDFB праводзіць галіновыя даследаванні і стварае стандарты выпрабаванняў, якія забяспечваюць цэласнасць прадукцыі ва ўсім свеце. У Еўропе стандарт EN 12130 вызначае метад кандыцыянавання парай для вызначэння напаўняльнай здольнасці, і вынікі розных метадаў могуць адрознівацца для аднаго і таго ж матэрыялу — менавіта таму прафесійны тэхнічны пакет называе метад выпрабаванняў разам з мэтавым значэннем.

Незалежныя лабараторыі праводзяць фактычныя выпрабаванні і публікуюць справаздачы, якія пацвярджаюць заявы пастаўшчыкоў.ІДФЛз'яўляецца адной з самых прызнаных лабараторый, якая працуе ў больш чым 20 краінах з 1978 года і з'яўляецца акрэдытаваным органам па сертыфікацыі па такіх стандартах, як GOTS, GRS, RCS, RWS і DOWNPASS. Калі пастаўшчык паказвае шчыльнасць напаўнення, спытайце, якая лабараторыя і якім метадам была атрымана гэтая лічба.

Параметры, акрамя запаўняльнай здольнасці

Адна толькі напаўняльная здольнасць не апісвае якасць пуху. Поўная спецыфікацыя таксама ахоплівае склад, чысціню і хімічныя рэшткі — кожны са сваім стандартным метадам і парогам прымальнасці.

Параметр Што ён вымярае Тыповы парог прыняцця Камерцыйная рызыка, калі яе ігнараваць
Запаўняльная магутнасць Эфектыўнасць гарышча (аб'ём на ўнцыю) Супадзенне спецыфікацыі ў межах +/- 5 працэнтаў Прэтэнзіі аб цяпле не адпавядаюць патрабаванням; кліенты вяртаюцца
Склад Суадносіны пуху і пёраў Адпавядае заяўленай адзнацы (напрыклад, 90/10) Ілжывая рэклама
Каламутнасць (чысціня) Рэшткавы пыл і часціцы 500 мм або вышэй Скаргі на пах, праблемы з алергенамі
Кіслародны лік Рэшткавыя арганічныя рэчывы 10 мг на 100 г або менш Рост мікробаў, пах пры вільготным захоўванні
Змест алею і тлушчу Рэшткавыя натуральныя алеі Звычайна ніжэй за 1,0–1,5 працэнта Зліпанне, пах, дэградацыя гарышча
Пуханепранікальнасць тканіны Супраціўленне пранікнення валокнаў абалонкі 15 валокнаў або менш (ISO 12132-1) Бачная ўцечка, скаргі на якасць
Дысцыпліна дакументавання:Запытвайце справаздачы аб выпрабаваннях на ўзроўні партыі для вашай канкрэтнай вытворчай партыі, а не агульны сертыфікат аб магутнасці фабрыкі. Сертыфікат, які апісвае, што пастаўшчык напаўняльніка можа вырабляць у цэлым, не пацвярджае, што пух, які фактычна пастаўляецца ў вашу вопратку, адпавядае спецыфікацыям.

5Сертыфікацыя RDS: аб'ём, ланцужок захавання і дакументы

Стандарт адказнага пуховага вырабу стаў базавым патрабаваннем для пуху, які прадаецца ў еўрапейскіх і паўночнаамерыканскіх рознічных каналах. Адміністрацыяй якога з'яўляецца Textile Exchange.Стандарт адказнага ўнізу— гэта добраахвотны стандарт, мэтай якога з'яўляецца паляпшэнне дабрабыту качак і гусей, якія выкарыстоўваюцца для атрымання пуху, і які дае кампаніям правераны спосаб даведацца паходжанне матэрыялаў у прадуктах, якія яны купляюць.

Што насамрэч патрабуе RDS

Асноўным патрабаваннем стандарту з'яўляецца дабрабыт жывёл па ўсім ланцужку паставак, заснаваны на Пяці свабодах дабрабыту жывёл і ўжываецца ад вылуплівання да забою. Важна адзначыць, што RDS забараняе як выскубванне жывых птушак, так і іх прымусовае кармленне — любое выдаленне пуху або пер'я з жывых птушак забаронена, як і збор лінькі. Прафесійны незалежны орган па сертыфікацыі аўдытуе кожны этап ланцужка паставак, пачынаючы з фермы, а дакументацыя ланцужка пастаўкі пацвярджае шлях сертыфікаванага матэрыялу праз усе этапы да канчатковага прадукту.

Прадукцыя, якая адпавядае мінімальным патрабаванням, можа мець лагатып RDS у адпаведнасці з Палітыкай стандартаў Textile Exchange. Стандарт быў распрацаваны з удзелам фермераў, экспертаў па абароне жывёл, экспертаў па ахове зямель, пастаўшчыкоў, брэндаў і рознічных гандляроў, таму ён атрымаў шырокае камерцыйнае прызнанне, а не застаўся нішавай сертыфікацыяй.

Ланцужок пастаўкі RDS: ад фермы да гатовага адзення Кожны этап патрабуе аўдыту і дакументацыі трэціх асоб. Прабелы парушаюць ланцужок і робяць прэтэнзію несапраўднай. 1. ФЕРМА Забаронена збіраць жывых жывёл Няма прымусовага кармлення Пяць свабод прайшлі аўдыт Сертыфікат аб'ёму 2. КАЛЕКЦЫЯНЕР Аўдыт бойні Падзел матэрыялаў Узгадненне аб'ёмаў Сертыфікат транзакцыі 3. ПРАЦЭСАР Мыць і стэрылізаваць Выпрабаванне напаўняльнай здольнасці Запісы ўводу-вываду Сертыфікат транзакцыі 4. ВЫТВОРЦА Запаўненне і закрыццё Сертыфікат аб'ёму сайта Сацыяльная адпаведнасць (BSCI) Сертыфікат транзакцыі Адсутнасць сертыфіката транзакцыі на любым этапе разрывае ланцужок — канчатковы прадмет адзення не можа мець прэтэнзію RDS Брэнды правяраюцца па дакументацыі, а не па намерах. Правярайце сертыфікаты перад вытворчасцю, а не пры адгрузцы. Дакументы, якія неабходна сабраць для кожнай сертыфікаванай партыі прадукцыі: Сертыфікат аб'ёму дзеяння (SC) — штогадовы, ахоплівае кожную сертыфікаваную пляцоўку, праверце тэрмін дзеяння ў адпаведнасці з вашым вытворчым акном Сертыфікат транзакцыі (TC) — выдаецца на адпраўку, узгадняе сертыфікаваныя аб'ёмы паміж этапамі Пратакол выпрабаванняў запаўнення — на ўзроўні партыі, з акрэдытаванай лабараторыі, з указаннем метаду і выніку Аўдыт сацыяльнай адпаведнасці — amfori BSCI або SMETA, назва вытворчага аб'екта Зацвярджэнне прэтэнзій — праверка маркіроўкі прадукту і маркетынгавага тэксту на адпаведнасць Палітыцы стандартаў прэтэнзій

Два важныя сертыфікаты

Каманды па падборы рэсурсаў часта блытаюць два тыпы дакументаў у сістэме RDS, і гэтае адрозненне вызначае, ці вытрымае прэтэнзія аўдыт.Сертыфікат аб'ёмуштогод выдаецца сертыфікаванаму аб'екту і пацвярджае, што аб'ект прайшоў аўдыт і мае права апрацоўваць сертыфікаваны матэрыял. АСертыфікат транзакцыівыдаецца на адну партыю і ўзгадняе аб'ём сертыфікаванага матэрыялу, які перамяшчаецца з адной сертыфікаванай пляцоўкі на іншую.

Наяўнасць сертыфіката аб'ёму дзеяння з'яўляецца неабходным, але недастатковым. Каб падаць заяву RDS на гатовы выраб, брэнд павінен мець магчымасць прадставіць ланцужок сертыфікатаў транзакцый, які звязвае гатовую прадукцыю з сертыфікаванымі фермамі. Прабелы ў гэтым ланцужку анулююць заяву незалежна ад таго, як матэрыял быў фактычна атрыманы.

6Больш чым RDS: перапрацаваны пух, GRS і OEKO-TEX

RDS распаўсюджваецца на нядаўна выраблены пух. Праграмы, пабудаваныя на перапрацаваных матэрыялах, перапрацаваных абалонкавых тканінах або гарантыях абмежаванага выкарыстання рэчываў, патрабуюць дадатковых або альтэрнатыўных сертыфікацый.

Перапрацаваны пух і GRS

Перапрацаваны пух — атрыманы з пасцельнай бялізны і адзення пасля спажывання, а затым ачышчаны і перакласіфікаваны — сертыфікаваны ў адпаведнасці зГлабальны стандарт перапрацаванай сыравіны (GRS)а не RDS. GRS усталёўвае крытэрыі для сертыфікацыі трэцімі асобамі перапрацаванага змесціва і ланцужка пастаўкі, патрабуючы мінімум 50 працэнтаў перапрацаванага змесціва для маркіроўкі, арыентаванай на спажыўца, і дадаючы сацыяльныя, экалагічныя і хімічныя патрабаванні акрамя тых, што ўтрымліваюцца ў адпаведным Стандарце заявы аб перапрацаванасці. Матэрыял павінен адпавядаць вызначэнню ISO для перапрацаванага матэрыялу, і прымаюцца як матэрыялы да спажыўца, так і матэрыялы пасля спажыўца.

Звычайна перапрацаваны пух мае шчыльнасць напаўнення ад 600 да 700, што дазваляе яму канкурыраваць з першасным пухам сярэдняга ўзроўню, адначасова падтрымліваючы прынцып цыклічнасці вытворчасці. IDFB пацвердзіў, што ў абноўленай ацэнцы жыццёвага цыклу ўпершыню будзе ацэнены перапрацаваны пух, што адлюстроўвае пераход гэтага матэрыялу да асноўных крыніц паставак.

Абмежаваныя рэчывы на шкарлупіне

Сертыфікацыя напаўняльніка не распаўсюджваецца на тканіну вонкавага пакрыцця.СТАНДАРТ OEKO-TEX 100з'яўляецца найбольш шырока выкарыстоўванай структурай для пацверджання таго, што тэкстыльныя кампаненты былі правераны на наяўнасць шкодных рэчываў, з ужываннем глабальна стандартызаваных крытэрыяў выпрабаванняў, ад пражы да гатовай прадукцыі. Большасць экспартных праграм спалучаюць заяўку на сертыфікаваны напаўняльнік з праверанай OEKO-TEX верхняй тканінай, паколькі рознічныя пакупнікі звычайна просяць абодва.

Сацыяльная адпаведнасць

Сертыфікацыя матэрыялаў тычыцца прадукту; сацыяльная адпаведнасць тычыцца завода.Амфоры BSCIз'яўляецца дамінуючай структурай кіравання сацыяльнымі рызыкамі ў міжнародных ланцужках паставак адзення, якая падтрымлівае аўдыт і карэкціроўку ўмоў працы, заработнай платы, аховы здароўя і бяспекі, а таксама механізмаў разгляду скаргаў. Пераканайцеся, што ў сертыфікаце пазначана фактычная вытворчая пляцоўка і што ён застаецца сапраўдным на працягу ўсяго вытворчага перыяду — распаўсюджанай і дарагой праблемай з'яўляецца сертыфікат, выдадзены гандлёвай арганізацыі, а не вытворчым цэхам.

7Як гэта ўдакладніць у сваім тэхнічным пакеце

Прафесійная спецыфікацыя паніжэння выдаляе любую ступень свабоды, якую завод мог бы выкарыстаць для зніжэння выдаткаў. Наступныя палі павінны быць указаны відавочна, а не ўскосна.

Поле спецыфікацыі Прыклад запісу Чаму гэта павінна быць відавочным
Від і гатунак Гусіны пух, 90/10 Прадухіляе ціхую замену качкай або ніжэйшым гатункам
Запаўняльная здольнасць і метад выпрабавання 700 FP, метад IDFB Метады адрозніваюцца; вынікі нельга ўзаемазаменна выкарыстоўваць
Вага запаўнення 160 г цела, 90 г рукаў, 60 г капюшон Грузікі для кожнай панэлі прадухіляюць зрэзванне кутоў у месцах з нізкай бачнасцю
Абмежаванні чысціні Каламутнасць не менш за 500 мм, кіслародны лік ніжэй за 10 Кантралюе пах і скаргі на гігіену на вільготных рынках
Патрабаванне да сертыфікацыі Сертыфікавана RDS, патрабуецца TC на лот Вызначае час выканання і кошт закупак матэрыялаў
Пуханепранікальнасць абалонкі ISO 12132-1, 15 валокнаў або менш Непасрэдна кантралюе вяртанне, звязанае з уцечкай
Дапушчальная вагу запаўнення +/- 5 працэнтаў на панэль Вызначае вымерныя крытэрыі прымальнасці пры праверцы
Адказнасць за тэсціраванне Справаздача па партыі з акрэдытаванай лабараторыі Удакладняе, хто плаціць і якія доказы прадстаўляюцца

8Пяць памылак пры пошуку пастаўшчыкоў і як іх пазбегнуць

1. Вызначэнне напаўняльнай здольнасці без уліку вагі напаўняльніка

Найбольш распаўсюджаная і самая дарагая памылка. Пастаўшчык можа паставіць 800 fill power bundu ў колькасці, значна меншай за неабходную для адзення, і матэрыял усё роўна будзе праходзіць выпрабаванні па спецыфікацыі, у той час як куртка будзе не вельмі якаснай. Заўсёды ўказвайце вагу напаўняльніка для кожнай панэлі з выразна пазначаным допускам і правярайце вагу падчас праверкі ў патоку, а не толькі пры канчатковай праверцы.

2. Прыняцце агульных сертыфікатаў замест дакументацыі па партыі

Агульны сертыфікат прапускной здольнасці фабрыкі нічога не даказвае аб вашай вытворчай партыі. Патрабуйце справаздачы аб выпрабаваннях на ўзроўні партыі з указаннем метаду выпрабаванняў і выніку, а таксама патрабуйце сертыфікаты транзакцый, якія ўзгадняюць аб'ём вашага канкрэтнага заказу. Уключыце гэтае патрабаванне ў заказ на куплю, каб яно мела кантрактную сілу, а не было просьбай ветлівасці.

3. Даданне патрабаванняў да сертыфікацыі пасля адбору проб

Дапаўненне ўжо зацверджанага ўзору патрабаваннямі RDS або GRS прымушае пераарыентаваць напаўняльнік і часта тканіну верхняй часткі, што дадае ад трох да пяці тыдняў і робіць несапраўднай аснову кошту зацверджанага ўзору. Вызначайце аб'ём сертыфікацыі на этапе распрацоўкі спецыфікацыі, да таго, як будзе выразаны першы ўзор.

4. Калі выказаць здагадку, што фабрыка з'яўляецца сертыфікаванай арганізацыяй

Сертыфікаты часта выдаюцца гандлёвай кампаніі, у той час як вытворчасць адбываецца на неаўдытаванай партнёрскай вытворчай пляцоўцы. Пераканайцеся, што ў сертыфікаце аб'ёму пазначана вытворчая пляцоўка, звярніце адрас з адрасам вытворчай пляцоўкі, якую вы наведвалі або аўдытавалі, і пераканайцеся, што тэрміны дзеяння ахопліваюць ваша вытворчае акно.

5. Залішняе сцісканне для эканоміі на перавозках

Кампрэсійная ўпакоўка істотна памяншае аб'ём перавозкі пуховай вопраткі, што робіць яе прывабнай. Аднак працяглае празмернае сцісканне можа зрабіць яе больш плоскай і запаволіць аднаўленне, у выніку чаго вопратка будзе выглядаць недастаткова запоўненай па дастаўцы. Дамоўцеся аб максімальнай ступені сціскання і дайце час на аднаўленне перад фатаграфаваннем, прэзентацыяй у салоне або рознічным продажам.

PASSION OUTERWEAR — падраздзяленне кампаніі Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., якое мае больш чым 20-гадовы вопыт вытворчасці верхняй вопраткі, рабочай вопраткі і адзення з падагрэвам для экспартных рынкаў. Мы закупляем сертыфікаваныя RDS і GRS матэрыялы праз дакументальна пацверджаныя ланцужкі сертыфікатаў транзакцый, праводзім выпрабаванні на ўзроўні партый праз акрэдытаваныя староннія лабараторыі і падтрымліваем ланцужкі паставак, сертыфікаваныя BSCI, SMETA, GRS і OEKO-TEX. Акрамя верхняй вопраткі, мы вырабляемспецадзенне на заказіадзенне з падагрэвам на заказ, у тым лікуабагравальная курткапраграмы, якія спалучаюць ізаляцыю з актыўнымі сістэмамі ацяплення.

Часта задаваныя пытанні

Якую запаўняльную здольнасць мне варта ўказаць у залежнасці ад цаны?
Для пачатковага рынку сярэдняга класа пух з шчыльнасцю напаўнення 550-650 і вялікай шчыльнасцю напаўнення звычайна забяспечвае найлепшую ўспрыманую каштоўнасць. Для прэміяльнага адпачынку на прыродзе і лыжнага спорту гусіны пух з шчыльнасцю напаўнення 700-750 забяспечвае баланс паміж прадукцыйнасцю і коштам. Пры шчыльнасці напаўнення вышэй за 800 кошт матэрыялу рэзка ўзрастае і, як правіла, апраўданы толькі для тэхнічных, альпійскіх або экспедыцыйных вырабаў, дзе вага і сціскальнасць з'яўляюцца асноўнымі перавагамі. У любым выпадку, разам з шчыльнасцю напаўнення ўказвайце шчыльнасць напаўнення — менавіта гэта спалучэнне вызначае цяпло, а не толькі паказчык шчыльнасці напаўнення.
Ці абавязковая сертыфікацыя RDS для продажу пухавікоў у Еўропе?
RDS — гэта добраахвотны стандарт, а не юрыдычнае патрабаванне. Аднак многія еўрапейскія рознічныя гандляры і ўсё большая колькасць паўночнаамерыканскіх пакупнікоў патрабуюць дакументальна пацверджанага адказнага паходжання прадукцыі ў якасці ўмовы для ўваходу ў спіс, што робіць яго камерцыйна абавязковым на практыцы для брэндаў, якія прадаюць праз гэтыя каналы. Асобна ў шэрагу юрысдыкцый узмацняюцца правілы дабрабыту жывёл і належнай абачлівасці, таму напрамак руху спрыяе дакументальна пацверджанай сертыфікацыі незалежна ад дзеючых юрыдычных мінімумаў.
Як мне праверыць сапраўднасць сертыфіката транзакцыі?
Сертыфікаты транзакцый выдаюцца акрэдытаванымі староннімі органамі па сертыфікацыі і маюць нумар сертыфіката, орган, які выдаў, і тэрмін дзеяння. Праверце нумар непасрэдна ў органа па сертыфікацыі, які выдаў, пацвердзіце, што апісанне прадукту і аб'ёмы адпавядаюць вашай замове, і праверце, ці адпавядаюць імёны прадаўца і пакупніка фактычным удзельнікам вашай транзакцыі. Сертыфікацыйныя органы падтрымліваюць каналы праверкі для гэтай мэты, і праверка займае некалькі хвілін — яе варта праводзіць да таго, як падаваць прэтэнзію, а не пасля таго, як рознічны пакупнік аспрэчыць яе.
Ці можа перапрацаваны пух атрымаць сертыфікат RDS?
Не. RDS распаўсюджваецца на нядаўна выраблены пух, які праходзіць аўдыт дабрабыту жывёл на ўзроўні фермы, і не распаўсюджваецца на перапрацаваны матэрыял. Перапрацаваны пух сертыфікаваны ў адпаведнасці з Глабальным стандартам перапрацаванай прадукцыі, які правярае адпаведнасць перапрацаванага ўтрымання вызначэнню ISO і патрабуе не менш за 50 працэнтаў перапрацаванага ўтрымання для маркіроўкі, арыентаванай на спажыўца. Некаторая частка перапрацаванага пуху паходзіць з сертыфікаваных RDS прадуктаў пасля спажывання, але атрыманы перапрацаваны матэрыял мае заяву GRS, а не заяву RDS. Маркіроўка вашага прадукту павінна адпавядаць сертыфікату, які ў вас ёсць.
Чаму вынікі вымярэння напаўняльнай здольнасці адрозніваюцца ў розных лабараторыях?
Напаўняльная здольнасць залежыць ад выкарыстоўванага метаду кандыцыянавання і сціску. Правілы выпрабаванняў IDFB і еўрапейскі метад кандыцыянавання парай EN 12130 могуць даваць розныя вынікі для аднаго і таго ж матэрыялу, а падрыхтоўка ўзору ўносіць дадатковыя адрозненні. Вось чаму прафесійны тэхнічны пакет называе метад выпрабаванняў разам з мэтавым значэннем, і чаму спрэчкі вырашаюцца шляхам паўторнага выпрабавання па названым метадзе ў узгодненай лабараторыі, а не шляхам параўнання лічбаў, атрыманых рознымі метадамі.
Наколькі сертыфікацыя RDS павялічвае кошт адзінкі і час выканання?
Сертыфікаваны пух звычайна мае больш высокую якасць матэрыялу ў параўнанні з эквівалентнымі несертыфікаванымі гатункамі, а працэс дакументавання дадае адміністрацыйныя выдаткі на кожным этапе ланцужка паставак. Што тычыцца часу выканання замовы, то варта чакаць дадатковых двух-чатырох тыдняў на пошук матэрыялаў і выдачу сертыфіката здзелкі, асабліва калі вы купляеце існуючую сертыфікаваную партыю, а не заказваеце спецыяльную. Кошт звычайна кампенсуецца за кошт паляпшэння прыняцця ў рознічным гандлі і зніжэння рызыкі прэтэнзій, але яго варта мадэляваць у памеры кошту пастаўкі з самага пачатку, а не выяўляць падчас вытворчасці.
Што адбудзецца, калі мой пастаўшчык не зможа прадставіць сертыфікат здзелкі?
Без сертыфіката здзелкі, які пакрывае вашу канкрэтную партыю, вы не можаце заявіць аб RDS на гатовы выраб, нават калі пух на практыцы быў атрыманы з адказных крыніц. Ланцужок пастаўкі па сваёй сутнасці дакументальны. Калі пастаўшчык не можа прадставіць сертыфікат, у вас ёсць два варыянты: прадаць выраб без сертыфікаванай заявы або вярнуць напаўняльнік — абодва варыянты значна даражэйшыя, чым праверка патрабаванняў да дакументацыі ў замове на куплю перад пачаткам вытворчасці.
Фенікс Се
Фенікс Се
GM | Адзенне QUANZHOU PASSION
20 гадоў вытворчасці верхняй вопраткі, рабочай вопраткі і адзення з падагрэвам. Сертыфікавана BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX і VF Corporation. ДалучайцесяLinkedIn.

Патрэбна дакументальнае і сертыфікаванае пацвярджэнне для вашай наступнай праграмы?

PASSION OUTERWEAR праходзіць сертыфікацыю RDS і GRS па ўсіх ланцужках сертыфікатаў транзакцый, з выпрабаваннем напаўняльніка на ўзроўні партыі і аўдытам вытворчасці BSCI. Дашліце нам свае спецыфікацыі або мэтавую напаўняльнасць — мы адкажам на працягу 24 гадзін з варыянтамі матэрыялаў і рэкамендацыямі па кошце.

Запыт на варыянты пошуку патэнцыйных кліентаў Праглядзець праграму OEM / ODM